Касторова олія, знайома всім ще з дитинства, є найкращим засобом для комплексного оздоровлення та покращення зовнішнього вигляду волосся вій і брів. Воно містить безліч корисних речовин і при попаданні на волоски брів і вій віддає їх волосяним цибулинам.
Касторове масло отримують з рослини з маловідомою назвою – рицина. Основні виробники цієї рослини це Бразилія, Індія, Китай. Воно на 90% складається з рицинолевої кислоти, що надає основні властивості. 10%, що залишилися, припадають на: стеаринову, ліноленову, олеїнову і пальмітинову кислоти. Ріцин токсичний, тому збір рицини досить небезпечний для робітників. Зовні це світло – жовта масляниста рідина, що не утворює плівку і невисихає. Густий консистенції. Має противірусні, антисептичні та антибактеріальні властивості. При внутрішньому прийомі діє як проносне. На сьогоднішній день рицинова олія є головною складовою всіх засобів по догляду за віями. Також воно дає найкращий ефект, порівняно з іншими народними методами поліпшення зростання вій.
Касторове масло в первозданному вигляді можна купити практично в кожній аптеці. При покупці слід уважно поставитися до терміну придатності, він не повинен перевищувати 24 місяців. Зберігають його у темному прохолодному місці. Після відкриття його зберігають у холодильнику. На відміну від інших олій, воно довго не згіркне. Крім чистої олії, сучасні косметологи пропонують засоби на її основі. Касторова олія у своєму складі має вітаміни «А» та «Е», дуже корисні для зору. Вітамін «Е» допомагає запобігти катаракті.
Застосування касторової олії
Область застосування цього масла досить велика. Його використовують у парфумерній промисловості, косметологи, фармацевтиці та медицині, а також у харчовій – добавка E1503. Касторове масло незамінне при догляді за взуттям зі шкіри. Воно добре вбирається і не загусає після закінчення часу. Надає взуття водовідштовхувальні властивості. Ще рицинова олія використовується у виробництві синтетичних смол, гальмівних рідин, нейлону, барвників та фарб.
У медицині застосовується для лікування різних хвороб: біль у м’язах, артрит, менструальні болі, ДЦП, безсоння та багато інших.
Прийом касторової олії всередину повинен проводитися тільки після консультації з лікарем. Приймати рицину потрібно в строго прописаних кількостях. При передозуванні першою ознакою є біль у животі, кольки та нудота. У такому разі прийом внутрішньо необхідно призупинити. Подальше відновлення прийому касторки слід обговорити з фахівцем.
Протипоказання до застосування. Не можна використовувати: вагітним, дітям до одного року (велика ймовірність алергії), жінкам під час годування груддю, алергія, індивідуальна непереносимість речовин, що входять до складу рицини.
У косметології застосовують рицинова олія тільки холодного віджиму, у фармакології використовують рафіновану. Його використовують для пом’якшення, зволоження та живлення сухої шкіри, для вирівнювання тону шкіри (при постійному використанні), також за допомогою рицинова олії можна отримати хороший результат в омолодженні та розгладжуванні дрібних зморшок. Для безпечного видалення макіяжу рицинова олія змішують з реп’яховим і оливковим. Для більшого результату їх рекомендують підігріти. Така суміш легко впорається з видаленням косметики з очей.
Маска для зволоження та живлення шкіри обличчя
Ця маска не тільки добре живить шкіру, але й добре очищає.
олію змішати з теплою вівсяною кашею (варити слід на молоці) у пропорції 1:1,
нанести на шкіру шиї та обличчя масажними круговими рухами,
почекати 20 хвилин|мінути|, змити нехолодною водою.
Для освітлення та видалення пігментних плям варто спробувати маску з рицинова олії з гранатом, грейпфрутом, полуницею та червоною смородиною.
з’єднати одну чайну ложку м’якоті фруктом з чайною ложкою олії,
нанести на шкіру обличчя та почекати 15 хвилин, змити.
Для більшого ефекту в маску можна влити одну чайну ложку соку лимона.
Таку маску не можна використовувати, якщо у вас суха шкіра, оскільки інгредієнти у складі маски сприяють ще більшому висиханню шкіри. Після нанесення цієї маски не завадить нанести на шкіру обличчя зволожуючий крем.
Але на цьому його корисні властивості рицини не закінчуються. Його також застосовують для видалення папілом. Акуратно втирають у новоутворення. Цю процедуру потрібно повторювати по 4 рази, щодня протягом 30 днів.
Лікування вугрової висипки. Спочатку шкіру розпарюють, протирають чистим рушником. Наносять засіб на ватяний диск, і протирають ними болючі ділянки шкіри, терти і розтягувати шкіру не варто, все потрібно робити обережно. Через пару годин залишки «ліків» потрібно змити, потім обполоснути холодною водою, це потрібно для закриття пір. Якщо після кількох таких сеансів стан шкіри обличчя не змінився на краще, слід звернутися до дерматолога за професійними порадами.
Касторова олія також здавна використовується для відновлення та зростання волосся. У цій області великою популярністю користується ямайське чорне рицинова олія. Свій колір, а також сильний запах воно набуває в процесі випалу. Під час випалу воно зазнає хімічних змін складу. Використання ямайської олії змушує шкіру голови виробляти кератин, завдяки цьому воно ефективне при лікуванні випадання волосся. Також при довготривалому використанні цього продукту спостерігається збільшення об’єму волосся.
Маска для волосся з ямайської касторової олії
Його наносять на шкіру голови, а також рівномірно розподіляють по всьому волоссю, залишають на 15 хвилин, потім змивають шампунем та теплою водою. Мити волосся потрібно ретельно, так як якщо цього не зробити ваше волосся виглядатиме жирним. Деякі при застосуванні такої маски відчувають дискомфорт і свербіж, це пояснюється тим, що ямайське набагато концентрованіше.
Для покращення стану волосся можна використовувати маску з олії виноградних кісточок та касторки. Олія виноградної кісточки допоможе усунути стійкий запах касторки, а також допоможе розбавити консистенцію. Використовувати маску так само, як і попередню.
При покупці ямайської олії слід бути максимально обережними, тому що деякі виробники додають у звичайну олію барвники і продають її як ямайську. Справжня ямайська олія має яскраво виражений попелястий запах.
Використання рицинова олії для вій
Багато хто вважає, що вії – це лише наша прикраса, але це помилкова думка, вії відіграють найважливішу роль у захисті ока від пилу. Виходячи з цього, слід, що подовження вій покращить не тільки зовнішній вигляд ваших очей, але і допоможе в захисті від пилу.
При використанні олії для вій потрібно стежити, щоб вона випадково не потрапила у вічі. На поверхні ока утворюється жирна плівка, яку дуже складно прибрати. Можливо спровокований кон’юнктивіт. Застосовувати касторку необхідно курсами по 8-12 тижнів із перервою на три місяці. Якщо у вас алергія на рицинова олія, її використання заборонено.
Найпростіший і загальнодоступний метод – змащувати чисті вії та нижню повіку за допомогою ватного диска. Робити це потрібно двічі на тиждень. Через півтори години слід змити олію.
Є й інші способи, наприклад маска з рицинова олією і соком алое. Олії змішують у пропорції 1:1, при цьому ретельно перемішують. Наносять також як у першому випадку, але тільки на вії. Через півгодини маску необхідно змити. Жодних додаткових засобів після цього наносити на вії не потрібно.
Ще одним ефективним способом для оздоровлення вій вважається маска з рицини з реп’яховим і оливковим маслами. Для найкращого ефекту їх рекомендується підігріти. Далі маска наноситися на вії за допомогою пензлика.
Для зволоження вій слід використовувати маску, що складається з 6 масел: рицинова, рожева, мигдальна, лляна, виноградних кісточок і зародків пшениці. Усі компоненти змішують у рівних частках, наносять на вії та повіки, змивають через десять хвилин. Така суміш олій стимулює зростання вій.
Для подовження вій слід використовувати маску з касторкою та риб’ячим жиром. Інгредієнти поєднуються в пропорції 1:1. Повинна вийти маса м’якої консистенції. Маску потрібно наносити на вії ватним диском чи щіточкою. Зачекати 60 хвилин і змити маску. Даний спосіб дозволяє отримати дуже добрий результат
Інструкція із застосування касторової олії для брів
Після корекції брови змінюють лінію зростання, а тих місцях, де їх видаляють постійно, перестають рости. Через це жінки, які хочуть змінити форму брів часто змушені робити татуаж брів або домальовувати їх косметичним олівцем. Щоб не вдаватися до таких заходів, можна скористатися касторкою. При регулярному використанні ріст брів значно покращується.
Перед тим як наносити масляну маску на брови, потрібно змити макіяж, видалити залишки засобу для зняття косметики і ретельно промити водою. Витерти сухим чистим рушником. За допомогою ватної палички або пензлика нанести підігріту олію на брови тонким шаром. Не вбереться протягом двох годин потрібно витерти вологою серветкою. Жодних додаткових косметичних засобів не потрібно. Повторювати цю процедуру можна щодня.
Якщо ви використовуєте цей метод для профілактики, то вистачить одного – двох разів на тиждень. Для отримання помітного результату необхідно застосовувати його щонайменше чотири тижні. Процес одужання волосків після дії на них декоративної косметики дуже тривалий. Тому доведеться запастись терпінням і чекати. Перші помітні результати можна побачити через два тижні. Для більшої ефективності можна додавати рідкі вітаміни “А” та “Е”. Їх можна легко знайти в аптеці, що відпускаються без рецепта лікаря.
Якщо брови почали випадати. У цьому випадку допоможе алкогольна маска. Горілку змішують із касторкою, з розрахунку 2:1. Акуратно втирають у брови. Цю процедуру потрібно повторювати кожні два дні протягом двох місяців. Ця маска допоможе і при випаданні волосся.