Кожен третій батько НЕПРАВИЛЬНО лікує лихоманку своєї дитини – ось що вам потрібно знати

Медики з’ясували, що кожен третій батько неправильно лікує лихоманку своєї дитини.

Як правило, у дітей висока температура перевищує 38 ° С.

Висока температура або лихоманка – це природна реакція організму на боротьбу з інфекціями, такими як кашель та застуда.

Це звичайна справа, особливо в зимові місяці, але медики кажуть, деякі батьки можуть не реагувати на це належним чином.

Медики з університету Мічігану в США заявили, що, хоча більшість батьків знають, що лихоманка допомагає боротися з інфекцією, кожен третій даватиме дітям ліки від стрибків температури нижче 38°C, що не рекомендується.

Експерти також виявили, що половина батьків також використовуватиме ліки, якщо температура буде між 38°C і 38,8°C, при цьому чверть батьків також, ймовірно, дадуть дітям ще одну дозу, щоб запобігти її поверненню.

Педіатр Сьюзан Вулфорд сказала, що якщо у вашого малюка жар, то не варто поспішати з лікуванням.

«Часто батьки переймаються тим, що у їхньої дитини жар, і хочуть зробити все можливе, щоб знизити температуру.

«Однак вони можуть не знати, що загалом основна причина лікування лихоманки просто забезпечити дитині комфорт.

Деякі батьки можуть відразу ж кинутися давати своїм дітям ліки, але часто краще дозволити лихоманці пройти сама собою. Зниження температури у дитини зазвичай не допомагає швидше вилікувати її хворобу.

«Насправді, субфебрильна температура допомагає боротися з інфекцією. Також існує ризик дати надто багато ліків, коли вони не потрібні, що може мати побічні ефекти», – сказала вона.

У ході дослідження було вивчено 1376 відповідей батьків дітей віком 12 років протягом місяця.

Двоє з трьох сказали, що вони були впевнені, що знають, коли їм знадобляться ліки від лихоманки.

Що тобі треба знати

Медики сказали, що спосіб вимірювання температури має ключове значення, оскільки це може спотворити свідчення.

Вулфорд сказав, що більшість батьків використовують сканер чола чи ротової порожнини.

«Дистанційні термометри на лобі або всередині вушного каналу можуть бути точними за умови правильного використання. Але показання чола можуть бути неточними, якщо сканер знаходиться надто далеко або якщо чоло дитини спітніло.

“З вушними термометрами, які не рекомендуються для новонароджених, вушна сірка також може заважати свідченням”, – сказав Вулфорд.

За словами Вулфорда, коли справа доходить до отримання точних показань, для немовлят та дітей молодшого віку найточніша ректальна температура.

Експерт додав, що після того, як діти зможуть тримати термометр у закритому роті, оральна температура також буде точною, тоді як температура пахв є найменш точним методом.

«Контактні термометри використовують електронні теплові датчики для реєстрації температури тіла, але температура може коливатись залежно від того, як вона вимірюється.

“Незалежно від пристрою, що використовується, важливо, щоб батьки ознайомилися з інструкціями, щоб переконатися, що метод підходить для віку дитини і що пристрій правильно розміщений при вимірюванні температури”, – додав Вулфорд.

Незважаючи на те, що багато батьків поспішають використовувати ліки, дослідження показало, що дві третини намагатимуться використовувати інші методи, такі як прохолодні мочалки.

«Чверть батьків дали б своїй дитині більше ліків, щоб запобігти поверненню лихоманки, навіть якщо це не допомагає їм одужати.

«Якщо в решті дитини все добре, батьки можуть розглянути можливість спостереження за нею та використання альтернативних втручань, щоб допомогти їй почуватися комфортно», — додав експерт.

Як лікувати високу температуру

Лихоманка може допомогти боротися з інфекцією, і Вулфорд сказав, що іноді краще, щоб вона пройшла своєю чергою.

Маскуючи біль, спричинений лихоманкою, експерти додали, що це може затримати постановку діагнозу, що також може затримати лікування. Якщо ви приймаєте ліки, важливо вести журнал показань температури та часу прийому ліків. Маленькі діти, зокрема, також повинні уникати використання комбінованих ліків від застуди разом із жарознижувальними ліками через ризик передозування. “Як ми знаємо, всі ліки можуть мати побічні ефекти, і ми дійсно не хочемо, щоб діти отримували занадто багато ліків, коли в цьому немає потреби”, – сказав Вулфорд. Спробуйте альтернативу. Вулфорд сказав, що інші втручання можуть допомогти зберегти маленьких дітей не відчувають дискомфорту. Це може включати підтримку прохолоди в їхній кімнаті та недопущення перенапруги, а також забезпечення легкого одягу дитини та заохочення її пиття або фруктового морозива.

Коли дзвонити лікарю

Для новонароджених та немовлят, вам слід звернутися до лікаря або за номером 103, якщо у нього жар. У дітей віком від 4 до 12 місяців батьки повинні звернутися до лікаря, якщо лихоманка супроводжується такими ознаками, як зниження активності, підвищена нервозність чи зниження діурезу. Зверніться за допомогою, якщо ваша дитина не веде себе самостійно і має ознаки болю, навіть якщо у неї знизилася температура. Гарячка, що досягає 40°C або зберігається більше 24 годин, потребує невідкладної допомоги. Зателефонуйте за номером 103 або завітайте до найближчого відділення невідкладної допомоги.