Огляд у гінеколога

Огляд гінеколога є обов’язковою процедурою для перевірки жіночого здоров’я.

Іноді дівчата бояться огляду через низку причин: страшно, некомфортні відчуття при кожному огляді гінеколога, немає часу через роботу тощо. Але абсолютно кожна має розуміти, що це потрібно робити. Питання комфорту та якісної консультації гінеколога вирішується дуже швидко.

Якщо нічого не турбує, то чи потрібно йти до гінеколога?

Потрібно! Щонайменше 1-2 рази на рік потрібно проходити огляд у гінеколога. Профілактика теж потрібна, адже не всі захворювання виявляються через біль, вони можуть розвиватись безсимптомно. Також потрібно перевіряти загальний стан статевих органів, чи все там добре. Якщо ви ведете активне статеве життя, то на консультації лікар зможе порадити найбільш оптимальні для вас методи захисту від вагітності та все про хвороби, що передаються через статевий акт. Такі знання потрібні кожній дівчині, адже треба завжди дбати про своє здоров’я.

Перший огляд у гінеколога, коли краще робити?

Лікарі рекомендують робити перший огляд віком 13-15 років. Це лише тоді, коли нічого не турбує. Якщо є біль чи якийсь дискомфорт у районі статевих органів чи проблеми з менструальним циклом, потрібно обов’язково записатися до гінеколога.

Коли огляд гінеколога просто потрібний?

Існує ряд симптомів та причин, при яких потрібно йти на огляд до гінеколога:

– місячні тривають більше 8 днів;

– біль під час або після статевого акту;

– дискомфорт унизу живота;

– зміни виділень;

– при порушенні циклу: сильна затримка або початок місячних набагато раніше;

– при появі пальпованих новоутворення статевих органів;

– при попаданні до статевих органів сторонніх предметів.