Оптичні технології для корекції зору: нові можливості та виклики

Нові напрямки: що з’явилося на ринку окулярів?

Технології окулярів і контактних лінз уповільнюють короткозорість, лікують і відстежують захворювання, а також змінюють видимий світ.

Незалежно від того, чи дивитеся ви на світ через рожеві окуляри, захисні окуляри з динамічним зором або контакти, що вживають наркотики, щось нове в корекції зору, швидше за все, змінить ваше бачення.

Вже передбачалося, що оптична галузь вартістю 147,6 мільярда доларів у всьому світі буде зростати на 8,5 відсотка протягом наступних шести років, а мілленіали купуватимуть окуляри як «швидку моду». Тепер він готовий створити повномасштабне видовище в наступному десятилітті, значною мірою завдяки технологічному прогресу.

Одним із найбільших проривів є поява матеріалів для лінз з високим індексом, які дають тонші та легші лінзи, каже Майкл С. Вітале, віце-президент із питань членства та технічних питань Vision Council, торгової асоціації, яка представляє виробників і постачальників оптичної промисловості. .

«Існують також цифрові лінзи, які можна налаштувати для кожної людини; контактні лінзи та окуляри, що уповільнюють прогресування міопії (короткозорості); і фільтри, які блокують або пропускають певні хвилі світла залежно від потреб пацієнта», — говорить Вітале.

Додайте можливість, яка все ще знаходиться на дослідницькому стенді, стежити за різними станами здоров’я, збільшувати крихітні об’єкти та проектувати важливу інформацію на сітківку ока користувача, і ви отримаєте поле, яке прагне розширитися за межі корекційних лінз і покращити зір для кожного.

Далі наведено вибірку проблем із зором, які вирішують нові технологічні окуляри, включаючи описи технологій і назви деяких виробників і продуктів у кожній категорії.

Уповільнення короткозорості

Міопія (короткозорість) серед дітей зростає швидше, ніж будь-яка інша проблема зору в усьому світі. Згідно зі статтею, опублікованою в лютому 2016 року в журналі Ophthalmology, до середини століття приблизно п’ять мільярдів людей — половина населення світу — зіткнуться з розмитим зором удалину, спричиненим цим захворюванням. Практично у всіх цих людей короткозорість розвинеться у віці від 8 до 15 років. Багато медичних експертів наполягають на тому, що протягом цього періоду її перебіг все ще можна змінити — наприклад, за допомогою спеціальних лінз.

«Значна увага на ринку корекції зору зараз приділяється уповільненню прогресування аномалії рефракції» — коли форма ока заважає правильному фокусуванню вхідного світла на сітківці, — говорить Тарек Набхан, OD, асистент клінічного професора в коледжі. оптометрії в Університеті Міссурі в Сент-Луїсі.

Як зазначає клініка Клівленда, надзвичайна короткозорість або «короткозорість», незважаючи на те, що це рідкісний стан, підвищує ймовірність того, що людина зіткнеться з катарактою, відшаруванням сітківки або глаукомою пізніше в житті, що робить аргументи для раннього втручання ще більшими. переконливий.

Короткозорість найчастіше виникає, коли око подовжується або коли рогівка — заломлюючий і захисний зовнішній шар ока — стає занадто вигнутою. Це запобігає потраплянню світла, яке проникає через зіницю, до сітківки, яка сприймає зображення, де зір є найчіткішим.

Протиміопічні окуляри та контактні лінзи можуть функціонувати як окулярна версія зубних брекетів, обережно підштовхуючи око, щоб воно набуло форми, яка точніше спрямовує зображення на сітківку, а не перед чи позаду неї, поступово сприяючи сплощенню рогівка.

Наука про ці окуляри «базується на вірі в те, що сітківка ока може поводитися так само, як рослина, коли вона рухається до сонця, щоб отримати оптимальне освітлення», — каже доктор Набхан. Ця теорія поведінки, що шукає світло, додатково підтверджується в статті в Science Advances за грудень 2022 року.

Вважається, що спадковість відіграє найбільшу роль у визначенні того, у кого розвивається короткозорість, але спосіб життя також може мати вирішальне значення. Цьому можуть сприяти надмірний час перед електронним екраном, неправильне харчування, відсутність фізичних вправ, навіть довгі години, проведені за роботою крупним планом.

Технологія: Defocus Incorporated Multiple Segments (DIMS)

Окулярні лінзи DIMS містять невеликі багатосегментні міні-лінзи в периферійній частині окулярів для перенаправлення вхідного світла.

Огляд 2020 року в Британському журналі офтальмології показав, що лінзи, які поступово перенаправляють світло — змінюючи місце, де світло «приземляється», — значно уповільнили прогресування короткозорості серед тестованих дітей.

Нижче наведено деякі об’єктиви DIMS, які на даний момент є перспективними. Усі вони потребують детальної подальшої оцінки, перш ніж вони можуть бути сертифіковані як безпечні та ефективні для уповільнення міопії.

Технологія: ортокератологія (Ortho-k)

Ортокератологія (також звана рефракційною терапією рогівки або CRT) відноситься до використання контактних лінз для зміни форми ока та зменшення короткозорості. Замість того, щоб просто перенаправляти світло, ці контакти чинять легкий гідравлічний тиск на око, щоб спонукати поверхню або епітелій прийняти кращу форму для оптимального фокусування. Поліпшення зору є тимчасовими і повертаються до нормального стану після зняття лінз. Але ефект можна зберегти, якщо продовжувати носити лінзи. Більшість лінз призначені для дії протягом ночі, надаючи переваги на наступний день. Ось деякі продукти, перевірені дослідженнями.

Лінзи MiSight Перші контактні лінзи, які отримали схвалення FDA у 2019 році, MiSight були розроблені компанією CooperVision для підлітків віком від 8 до 12 років. Надтонкі одноденні лінзи, як повідомляється, уповільнюють короткозорість у дітей на 59 відсотків порівняно з одноразовими. Згідно з дослідженням, опублікованим у серпні 2019 року в Optometry and Vision Science. Виробник стверджує, що під час клінічних випробувань молодь успішно освоїла правильну установку, знімання та чищення лінз.

Нічні лінзи Procornea DreamLite Також від CooperVision, лінзи Procornea DreamLite вставляються на ніч, щоб змінити форму рогівки під час сну, що забезпечує чітке та чітке бачення наступного дня. Лінзи призначені для людей, які не хочуть турбуватися з корекційними пристроями протягом дня. У травні 2021 року продукт отримав європейське схвалення для уповільнення прогресування короткозорості у дітей та молоді.

Бренд Acuvue Abiliti Johnson & Johnson для корекції короткозорості Abiliti – це одноденні м’які одноразові терапевтичні лінзи, виготовлені із силіконового гідрогелю, спеціально розроблені для дітей віком від 7 до 12 років. Вироблені у співпраці з виробником контактних лінз Menicom, новітні лінзи Abiliti частина групи продуктів — деякі схвалені FDA — розроблені для молоді з короткозорістю.