Основна інформація про трамування куприка
Перелом куприка – травмування та порушення цілісності кісткової основи куприка. Основною причиною перелому є падіння на сходах або удар об тверду поверхню.
Куприк – не виконує опорних функцій і знаходиться у нижньому відділі хребетного стовпа. В основному, перелом відбувається в окостенілій області між куприком і крижом.
Для дорослого віку такі переломи більш характерні, тому що для дітей та підлітків переважно характерна проблема розриву зв’язок або вивихи кінцівок. Зчленування між окремими хребцями є причиною. Однак у дитинстві такі травми теж бувають, і потребують медичного огляду.
Яка причина перелому куприка у дитини?
Пряма механіка дії на куприк супроводжує його пошкодження:
- сильний забій сідничних тканин, в основному об жорстку поверхню;
- безпосередній удар у зону куприка
Симптоматика перелому куприка у дитини
Найголовнішою симптоматикою є гострий біль у місці ушкодження, що відбувається в момент травмування. Через якийсь період часу біль стає меншим, проте при сидячому положенні або вставанні, біль виникає знову. Біль не виникає при ходьбі. Неприємні відчуття та скарги можуть виникати і після довгого положення сидячи.
Невеликий набряк і синці можуть бути зовсім відсутніми. Однак, якщо натиснути на область забитого місця – виникне сильний біль.
Наслідки перелому куприка
Забій куприка – досить просте травмування, проте може нести за собою ускладнення. Найчастішим є анокопчиковий больовий синдром (кокцигодинія) – періодні або часті болі в зоні заднього проходу, що з’являються уві сні або релаксу. Для дівчаток такі передломи можуть викликати кісткові нарости, які можуть викликати проблему під час пологів. Такі нарости можуть завдати шкоди дитині при проходженні родових шляхів і викликати повторну проблему з кістками мами.
Як провести діагноз?
Після травмування необхідно звернутися до лікаря-травматолога. Лікар проведе огляд та уточнить причину травми. Ректальний огляд для дитини не проводять, процедура дуже болюча. Однак альтернативною заміною є рентген або КТ.