Споживання вина та ризик розвитку катаракти: за новим дослідженням, люди, які помірно споживають вино, найменш схильні до розвитку катаракти в порівнянні з непияцями та людьми, які п’ють інші види алкоголю.

Чи впливає алкоголь на катаракту?

Алкоголь часто називають однією з головних потенційних причин катаракти, але в Інтернеті є деякі суперечливі докази. Через це може бути важко зрозуміти, у що вірити.

Якщо ви стурбовані тим, чи впливає алкоголь на катаракту, ви не самотні. Вживання алкоголю є нормальною частиною тижня для більшості дорослих у Британії, і кількість споживаного алкоголю може варіюватися від келиха вина щовечора до більш інтенсивного запою в суботу ввечері.

Якщо ви вживаєте алкоголь лише в невеликих кількостях або в особливих випадках, то вам не потрібно турбуватися про будь-який негативний вплив на ваш зір. Справжні проблеми починають виникати, якщо ви вживаєте алкоголь часто і у великих кількостях.

Читайте далі, щоб дізнатися, скільки ми зараз знаємо про те, чи впливає алкоголь на катаракту.

Чи впливає алкоголь на катаракту?

Перш за все, давайте визначимо, що таке катаракта.

Катаракта – це помутніння кришталика ока. Зазвичай вони розвиваються протягом тривалого періоду часу, не становлять загрози для життя та піддаються амбулаторному хірургічному лікуванню.

Коли катаракта починає розвиватися, ви можете навіть не підозрювати про це, але коли вони захоплюють кришталик, вам стає все важче читати, керувати автомобілем, розрізняти кольори чи дрібні деталі та бачити обличчя людей.

Більшість випадків катаракти зустрічається у людей старше 55 років, оскільки це зазвичай вікове захворювання. Бувають, однак, випадки, коли вони розвиваються у молодих людей внаслідок зношування очей через операції або навіть як наслідок певного способу життя.

Так чи впливає алкоголь на катаракту? Вважається, що одним із способів життя, який може спровокувати катаракту, є надмірне вживання алкоголю. Дослідження показали, що ті, хто регулярно вживає велику кількість алкоголю, мають більше шансів на розвиток катаракти.

Однак вас має турбувати не лише катаракта. Алкоголь також прискорює процес вікової макулярної дегенерації (ВМД), оскільки алкоголь перешкоджає належному функціонуванню печінки та інших внутрішніх органів, що призводить до дефіциту харчування та пошкодження зорового нерва. Деякі симптоми ВМД, на які слід звернути увагу, це розмитість зору, збліднення кольорів і погіршення центрального зору.

Нейропатія зорового нерва, куряча сліпота, витончення рогівки, перфорація рогівки, сухість і навіть сліпота можуть бути спричинені зловживанням алкоголем.

Чи правда, що вживання вина може запобігти катаракті?

Проте ми можемо мати для вас кращі новини.

Нещодавні дослідження показали, що вживання червоного вина в невеликих кількостях може бути корисним.

Відповідно до даних, зібраних дослідниками з Центру біомедичних досліджень NIHR Moorfields при очній лікарні Мурфілдс NHS Foundation Trust та Інституту офтальмології UCL, з усіх алкоголів вино має найсильніший захисний ефект проти катаракти.

Ці дивовижні результати, опубліковані в Ophthalmology, показали, що велика кількість антиоксидантів, які містяться в червоному вині, може бути корисною для здоров’я очей.

Результати показали, що поліфенольні антиоксиданти, яких особливо багато в червоному вині, можуть захистити від поступового пошкодження окисного стресу під час старіння.

Виноградна шкірка наповнена антиоксидантами, ресвератролом і флавоноїдами, потужними рослинними сполуками, які містяться у вищих концентраціях у червоному вині, ніж у білому, і обидва вина містять більше антиоксидантів, ніж пиво чи інші види алкоголю.

Дослідники стежили за прогресом 490 000 британських добровольців. Виявилося, що ті, хто вживав приблизно 6,5 келихів вина на тиждень, мали менше шансів піддатися операції з видалення катаракти.

Ті, хто вживав трохи вина щотижня, отримували більше користі, ніж ті, хто утримувався від алкоголю, і навіть ті, хто вживав інші види алкоголю.

В одній досліджуваній групі кількість операцій з видалення катаракти зменшилася на 23 відсотки, а в другій – на 14 відсотків.

Інші результати показали:

Учасники, які пили 1-2 рази і 3-4 рази на тиждень, мали на 7% і 6% менший ризик операції з видалення катаракти порівняно з учасниками, які пили 1-3 рази або менше на місяць.

Учасники, які вживали алкоголь щодня або майже щодня, мали на 6% і 5% вищий ризик операції з видалення катаракти порівняно з тими, хто вживав алкоголь лише кілька днів на тиждень.

Дослідники підкреслили, що дослідження не встановлює 100% причинно-наслідковий принцип, а скоріше підтверджує ідею про наявність сильного зв’язку між катарактою та вживанням алкоголю.

Вони також повторили, що надмірне споживання алкоголю може призвести до багатьох проблем зі здоров’ям, які призводять до дегенерації очей, таких як ожиріння.

Найкращим варіантом було підтримувати помірний рівень споживання алкоголю відповідно до чинних рекомендацій медичних організацій. Вони підкреслили, що необхідні подальші дослідження, щоб з’ясувати та проаналізувати, чи алкоголь впливає на катаракту більш прямим чином.

Тож є трохи хороших новин! Ви все ще можете випити келих гарного червоного вина кілька вечорів на тиждень. Як кажуть, всього потроху в міру робить тобі добре. Якщо ви стурбовані тим, що у вас або когось із ваших близьких розвивається катаракта, не зволікайте, зв’яжіться з нашою дружньою командою професіоналів сьогодні.