Термінове попередження всім, хто мав Covid, «підвищений на 40% ризик болісних захворювань».

БІЛЬШІСТЬ людей, які заразилися Covid-19, одужують протягом декількох днів, при цьому у більшості з них спостерігаються симптоми застуди.

Тим не менш, медики випустили попередження після того, як було виявлено, що у тих, хто мав помилку, ризик болісних захворювань підвищений на 40 відсотків.

Медики в Німеччині виявили, що саме після «фази гострої інфекції» у вас можуть розвинутись аутоімунні проблеми.

Це стосується періоду від трьох до чотирьох тижнів після того, як ви вперше захворіли на Covid.

І, вивчивши дані більш ніж 2 мільйонів людей, дослідники заявили, що ризик таких захворювань, як ревматоїдний артрит, збільшувався, якщо вони мали вірус.

Вакцини допомогли захистити мільйони людей від тяжких захворювань, і нове дослідження наголошує на важливості своєчасної вакцинації.

У той час як кількість випадків зараження все ще невелика, кількість випадків Covid у Великій Британії знову почала зростати, тому важливо, щоб ви записувалися на свої уколи.

Експерти Агентства з безпеки охорони здоров’я Великобританії (UKHSA) заявили, що цього тижня кількість госпіталізацій через вірус зростає четвертий тиждень поспіль.

Поточний штам у поводженні викликає менш тяжкі захворювання, але нове дослідження показує, що ризики, пов’язані з Covid, можуть зберігатися ще довгий час після того, як у вас розвинеться вірус.

Медики в Німеччині виявили, що інфіковані також мають більш високий ризик розвитку тиреоїдиту Хашимото та синдрому Шегрена.

У статті для medRxiv медики університетської лікарні та медичного факультету Карла Густава Каруса у Дрездені заявили, що у пацієнтів з більш важким перебігом Covid більше шансів на подальший розвиток хвороби.

Медики спостерігали за людьми, які мали діагностовано нове аутоімунне захворювання в період від трьох до 15 місяців після позитивного результату тесту на Covid.

Потім вони порівняли показники з тими, хто не впіймав його.

Близько 10% учасників дослідження вже мали ту чи іншу форму аутоімунного захворювання.

Але у тих, хто не хворів на анамнез, у 15% вперше після зараження розвинулося аутоімунне захворювання.

Це можна порівняти з приблизно 11 відсотками тих, хто не мав Covid.

Серед учасників, які вже мали виснажливий стан, у тих, хто підхопив вірус, ймовірність розвитку аутоімунного захворювання протягом 15 місяців була на 23% вищою.

Медики розглядають близько 30 захворювань і виявили, що Covid найбільше пов’язаний із підвищеним ризиком васкуліту.

NHS заявляє, що це запалення кровоносних судин, яке може бути спричинене інфекцією або ліками.

«Васкуліт може змінюватись від незначної проблеми, яка торкається лише шкіри, до більш серйозного захворювання, що викликає проблеми з такими органами, як серце чи нирки», — йдеться у посібнику.

У людей, у яких було основне захворювання, ймовірність його розвитку була на 63% вищою, ніж у тих, хто раніше не мав хвороби.

Проблеми зі щитовидною залозою та стан шкіри, псоріаз також були пов’язані з попередньою інфекцією, як і ревматоїдний артрит, що викликає набряк суглобів.

Попередні дослідження показали, що інфекція Covid призводить до запальних станів.

Написавши в The Lancet у січні цього року, медики в США виявили, що у тих, хто мав Covid, був більш високий ризик різних аутоімунних станів.

Медики заявили, що фактори, які можуть пояснити підвищений ризик аутоімунних захворювань, включають генетичні особливості, особливості способу життя та вплив довкілля на бактерії, віруси та токсичні дози ліків та металів.

У квітні 2020 року у звіті, опублікованому дослідниками у США, було виявлено, що Covid може викликати запалення у головному мозку.

У травні 2020 року помилка була також пов’язана із запальним захворюванням, подібним до Кавасакі, яке вражало маленьких дітей.

А у травні 2022 року медики у Глазго виявили пацієнтів з міокардитом, запаленням серця, після зараження жуком.

Результати показали, що кожен восьмий пацієнт був уражений міокардитом.

Цей стан може викликати біль у грудях або задишку при простому підйомі сходами, грипоподібні симптоми, такі як висока температура та втома, або прискорене серцебиття.

Одужання від інфекції Covid також було з розвитком низки хронічних захворювань.

Це включає діабет 2 типу, проблеми з психічним здоров’ям, тромби, пошкодження головного мозку, серцевий напад, які, як показали дослідження, частіше діагностуються у тих, хто перехворів на Covid.