Втрата зору від отруєння ртуттю через нерегульовані косметичні продукти: велика кількість ртуті може спричинити різні проблеми зі здоров’ям, включаючи пошкодження очей

Потворна сторона краси: хімічні речовини в косметиці загрожують репродуктивному здоров’ю жінок студентського віку

Пройдіться між рядами засобів особистої гігієни у вашому місцевому магазині, і ви побачите десятки продуктів, які обіцяють пом’якшити вашу шкіру, покращити запах, подовжити вії, зменшити зморшки, приборкати кучеряве волосся або навіть напівпостійно змінити колір. ваших губ, волосся або шкіри.

Пам’ятаєте прислів’я «Якщо це здається занадто гарним, щоб бути правдою, то, ймовірно, так воно і є»?

Багато подібних обіцянок щодо продуктів базуються на хімічних речовинах, які також можуть бути небезпечними для вашого здоров’я, включно з хімічними речовинами, що порушують роботу ендокринної системи, які можуть перешкоджати фертильності та репродукції, росту плоду та розвитку немовляти.

Це викликає велике занепокоєння, оскільки ці продукти активно продаються молодим жінкам у роки, перш ніж вони могли задуматися про створення сім’ї.

Недавні дослідження показали, що жінки студентського віку використовують косметику частіше, ніж інші групи. Крім того, багато з цих молодих жінок не знають про ризики для здоров’я від частого використання популярних продуктів, що містять забруднювачі, що викликають занепокоєння. І знайти більш чисті альтернативи часто означає платити більше.

Як епідеміолог, який вів свої власні битви за фертильність, я вивчаю вплив хімічних речовин, що порушують роботу ендокринної системи, які містяться в повсякденних продуктах, таких як косметика, шампуні, лосьйони та пластмаси. Я працюю над підвищенням обізнаності молодих людей про ризики для здоров’я та заохочую до обережного використання косметичних засобів.

Нерегульований і потенційно ризикований

Відповідно до Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США, термін «косметика» може включати дезодоранти, парфуми, лосьйони, лаки для нігтів, шампуні та інші засоби для волосся, а також макіяж очей, губ і обличчя.

Це важливо знати, тому що, якщо ці продукти не використовуються для лікування таких станів, як лупа або пітливість, вони не регулюються федерально так само, як ліки. Таким чином, косметичним компаніям залишається вирішувати, як повідомляти про безпеку продукції.

Засоби особистої гігієни містять багато типів хімічних речовин, які виробники додають для певних цілей, у тому числі такі, що можуть перешкоджати нормальному функціонуванню ендокринної системи або порушувати її. Наприклад, вони зазвичай додають УФ-фільтри, такі як оксибензон, щоб захистити шкіру від сонячних променів, фталати для посилення аромату, парабени та триклозан за їхні антимікробні властивості та пер- та поліфторалкільні речовини, або PFAS, для підвищення довговічності.

Однак не всі ці хімічні речовини присутні у всіх продуктах, тому з’ясувати, як уникнути впливу може бути складно. Наприклад, в огляді досліджень 2021 року, які виявили хімічні речовини, що порушують роботу ендокринної системи, у косметичних продуктах для щоденного використання, фталати були присутні в парфумах, гелях для душу, шампуні та лакі для нігтів. Парабени були виявлені в лосьйонах, кремах, шампунях, миючих засобах для тіла, миючих засобах для обличчя та помаді. Триклозан був виявлений у зубних пастах, милі та інших миючих засобах. А УФ-фільтри були присутні в сонцезахисних кремах, лосьйонах, зубній пасті та помаді.

Багато з цих хімічних речовин можуть одночасно зустрічатися в продуктах, піддаючи споживачів ризику впливу кількох хімічних речовин одночасно, іноді без попередження, оскільки на етикетках не завжди вказуються хімічні речовини, що руйнують ендокринну систему, серед інгредієнтів.

Чому хімічні речовини в косметиці небезпечні для здоров’я?

Коли ви натираєте шкіру косметичними засобами, вдихаєте їх запах або використовуєте їх для чищення зубів, хімічні речовини, що містяться в них, можуть поширюватися по всьому тілу, вражаючи ендокринну, нервову та серцево-судинну системи.

Коли ці хімічні речовини є ендокринними руйнівниками, такими як фталати, парабени, триклозан і PFAS, вони можуть імітувати природні гормони або блокувати рецептори гормонів. Їх присутність може призвести до неправильного виробництва, секреції або транспортування гормонів по всьому тілу.

Ці гормональні зміни можуть призвести до репродуктивних проблем, включаючи погану якість сперми, викидні та ендометріоз. Вони також можуть призвести до порушення роботи щитовидної залози та неправильного росту та розвитку.

Неврологічні захворювання, такі як синдром дефіциту уваги/гіперактивності (СДУГ), когнітивні порушення та депресія, також були пов’язані з хімічними речовинами, доданими до косметичних продуктів. Так само мають серцево-судинні проблеми, такі як високий кров’яний тиск, резистентність до інсуліну та ішемічна хвороба серця.

Рівень ризику часто важко виміряти, і він частково залежить від кількості впливу, типу хімічної речовини та того, як хімічна речовина взаємодіє з ендокринною системою. Одне дослідження жінок віком від 18 до 44 років у Юті та Каліфорнії виявило, що підвищений вплив звичайного фталату пов’язано з подвійним підвищенням шансів розвитку ендометріозу, який може бути болісним і заважати вагітності. У мета-аналізі вагітних жінок із професійним впливом хімічних речовин, що руйнують ендокринну систему, дослідники підрахували збільшення ймовірності низької ваги при народженні на 25%, коли матері піддавалися впливу більше ніж одного типу хімічних речовин, що руйнують ендокринну систему.

Штати починають забороняти ці хімікати

Наше дослідження серед дівчат студентського віку виявило, що в середньому молоді жінки щодня використовують вісім різних засобів особистої гігієни, які можуть містити хімічні речовини, що порушують роботу ендокринної системи, але деякі повідомляють про 17. Це викликає занепокоєння, оскільки кількість продуктів, якими люди користуються було пов’язано з підвищеним впливом хімічних речовин, що порушують роботу ендокринної системи.

Крім того, 80% опитаних жінок не знали, чи містить їхня косметична продукція шкідливі хімікати.